W dniu wczorajszym - wieczorową porą odbyło się niezwykłe wydarzenie, którego pomysłodawcą był nauczyciel muzyki Pan Krzysztof Kolator – koncert „Kampinos śpiewa (nie)zakazane piosenki”, podczas którego nauczyciele i uczniowie wspólnie oddali hołd polskiej historii i kulturze, wykonując powstańcze pieśni.
Już od pierwszych dźwięków publiczność przeniosła się w atmosferę tamtych trudnych, ale pełnych odwagi czasów. Repertuar obejmował takie utwory jak „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” czy „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, które przypominały o walce, nadziei i determinacji ludzi zaangażowanych w Powstanie Warszawskie i inne narodowe zrywy.
Nie zabrakło również momentów refleksji. Między utworami prowadzący Julita Stecko oraz Mikołaj Tymofiewicz opowiadali o genezie piosenek, ich znaczeniu w czasie walk oraz o tym, jak pieśni te stały się symbolem narodowej tożsamości.
Kulminacją wydarzenia było wykonanie utworu „Warszawskie dzieci”,podczas którego cała sala klaskała, a w powietrzu czuć było jedność i dumę z polskiego dziedzictwa.
Publiczność, wypełniająca salę po brzegi, nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele pokazali, że wspólne śpiewanie pieśni historycznych może być nie tylko wzruszającą lekcją patriotyzmu, ale i wyjątkowym doświadczeniem artystycznym, łączącym pokolenia.
Koncert „Kampinos śpiewa (nie)zakazane piosenki” pozostanie w pamięci uczestników jako wydarzenie nie tylko artystyczne, ale również budujące wspólnotę i przybliżające młodzieży wartości, które kształtują naszą narodową tożsamość.
DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ I DO ZOBACZENIA ZA ROK!