• Pierwsza pomoc

        • Pierwsza pomoc przedmedyczna jest naszym obowiązkiem, i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie z tego powodu w klasach młodszych odbyły się zajęcia, które uświadomiły dzieciom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

          Warsztaty zostały poprowadzone na zaproszenie p. Anny Rybki oraz p. Kingi z KRUS w Błoniu, przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach pod przewodnictwem p. Łukasza Łopacińskiego Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP. Uczestnicy mogli poczuć się jak mali ratownicy. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji, wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w klasach młodszych były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.

          Bardzo serdecznie dziękuje druhom strażakom za przeprowadzenie bardzo ciekawych i praktycznych warsztatów. Dziękuję p. Kindze z KRUS w Błoniu za przekazanie uczniom opasek odblaskowych.

          Organizator akcji Anna Rybka

        • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i wyjątkowi goście w naszej szkole

        • 20 marca był dla nas dniem wyjątkowym. Do naszej szkoły przybyli goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bramek. Goście zaprezentowali występ artystyczny, który na długo zostanie w naszej pamięci.

          Drugą częścią spotkania był wywiad z panią psycholog. Pani Ewa Reda pracująca z uczestnikami, opowiedziała nam m.in. jak wygląda codzienność osób uczęszczających na WTZ, co lubią robić najchętniej oraz co sprawia, że wciąż mają ogromną motywację do działania. Jednak kluczowym elementem rozmowy była uzyskana wiedza czym jest Zespół Downa oraz jak można przyłączyć się do wsparcia i szerzenia tolerancji dla osób niepełnosprawnych.

          Z okazji tego dnia uczniowie licznie przystąpili do skarpetkowego wyzwania na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.

        • Wycieczka do Łazienek Królewskich klas VI i VII

        • W dniu 14 marca uczniowie z klas 6 oraz część uczniów z klas 7 wybrali się na wycieczkę do stolicy. Odbyliśmy wizytę w Łazienkach Królewskich- letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Spacerując po ogrodzie, poznaliśmy historię XVIII i XIX-wiecznych budynków oraz poznaliśmy mieszkańców. Jeden z nich ukazał nam się w całej swej okazałości. Po tej lekcji historii, przyrody i obyczajowości przyszedł czad na sport. Udaliśmy się zatem do Parku Trampolin, by pod czujnym okiem instruktorów spożytkować energię. W drodze powrotnej, w restauracji McDonald szybko jednak uzupełniliśmy jej zapasy. Opiekunami wycieczki byli p. Kiełbasa, p. Stecko, p. Kroc i p. Celejewska. Poniżej fotorelacja

        • Kreatywna lekcja języka polskiego

        •  

          Lektury szkolne często kojarzą się uczniom z przykrym obowiązkiem, jednak nie zawsze muszę być nudne. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 7b. Uczniowie podczas lekcji języka polskiego pod opieką Pani Darii Jaczyńskiej wykonali koszulki inspirowane lekturą „Mały Książę”. Uczniowie wykonywali zdobienia nawiązujące do treści książki, tworzyli symboliczne rysunki lub ozdabiali swoje koszulki ulubionymi cytatami z „Małego Księcia”. Wszyscy wspaniale się bawili, a dzięki kreatywnej pracy uczniowie na dłużej zapamiętają lekturę.

          Daria Jaczyńska

        • Wycieczka klas pierwszych do Smart Kids Planet

        • Dzisiaj klasy Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły salę zabaw, na której czekało na nie mnóstwo mądrej zabawy. Dzieci mogły pobawić się w sklep, nadać paczkę do paczkomatu czy poczuć się jak na placu budowy. Podczas zabawy współpracowały ze sobą, rozmawiały i spędziły wspólnie czas, który upłynął im na mądrej zabawie

        • Wycieczka klas siódmych

        • Pierwszy tydzień marca klasy siódme rozpoczęły od wycieczki do Warszawy. Kierunek oraz program naszej wyprawy stanowił pomysł młodzieży. 4 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch niezwykłych wydarzeniach. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym, która to wizyta stanowiła wspaniała okazję do odbycia podróży w świat sportu i historii naszego państwa. Zwiedzając Stadion mieliśmy możliwość poczuć atmosferę wielkich meczów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, które się odbywają w tym miejscu. Po niezwykłych przeżyciach na stadionie udaliśmy się do kina na film, który od samego początku wciągnął nas swoją fabułą i pięknymi obrazami. Historia opowiedziana na ekranie poruszyła nasze serca i skłoniła do refleksji nad wartością przyjaźni, odwagi i poświęcenia. Niezwykle istotnym elementem wyprawy klas 7 był wspólnie spędzony czas, który w naszej pamięci pozostanie jako dowód na fakt, że najlepsze przeżycia to te, którymi dzielimy z innymi.

        • Ile waży św. Mikołaj?

        • A my już wiemy, że Mikołaj waży dużooo. Wyobrażacie to sobie? Mało tego! Wiemy również, ile jest warty nasz Mikołaj? Kochani! Dzięki Waszemu zaangażowaniu i WIELKIEMU SERCU uzbieraliśmy aż 536,98 zł dla potrzebujących dzieci! Jesteście wspaniali. Kolejny raz udowodniliście, że można na Was liczyć.
          Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, a szczególne podziękowania kieruję w stronę dzieci z przedszkola: Tosi Pytel, Justynie Korzeniewskiej, Zuzi Tkacz, Błażejowi Stasiak, Alanowi Białowąs oraz uczniom szkoły podstawowej: Marcelowi Białowąs, Albertowi Komorowskiemu, Adamowi Kargulewiczowi, Orianie Wojtylak, Mateuszowi Zduńczyk, Oliwierowi Wiśniewskiemu, Kacprowi Zagajewskiemu, Mateuszowi Walędziak, Michałowi Walędziak oraz Tobiaszowi Kęska.

          Dziękujemy wolontariuszom, którzy skrupulatnie sortowali i pakowali zgromadzone monety.
          To co? Za rok uzbieramy więcej? Zobaczymy, może uda się nam zwiększyć wagę i wartość Świętego Mikołaja.

          Koordynatorzy akcji

          Anna Rybka i Justyna Gontarz

           

        • Blisko telefonu, daleko od dziecka" kampania do rodziców dzieci do 6 r.ż.

        • Wspólny czas to najprostszy, dostępny dla nas wszystkich sposób, żeby budować bliską relację z naszym dzieckiem. Dlatego warto przyglądać się sobie i swoim nawykom związanym z korzystaniem z telefonów i innych urządzeń ekranowych w obecności dziecka. Róbmy to z zaciekawieniem – co sprawia, że sięgam po telefon podczas opieki nad dzieckiem? Jak często to robię? Jaka moja potrzeba za tym stoi? Co widzi i jak doświadcza mnie dziecko?

          Poznaj nową kampanię FDDS „Blisko ekranu. Daleko od dziecka” i dowiedź się jak zadbać o bliski kontakt z dzieckiem nie rozproszony przez ekrany. www.DomoweZasadyEkranowe.pl

          Ciąża i poród to czas związany z kilkukrotnie zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń psychicznych, szczególnie zaburzeń nastroju. Jeżeli dominującymi uczuciami, których doświadczasz są lęk, smutek, przygnębienie, pustka, płaczliwość czy panika, a czynności związane z opieką i byciem z dzieckiem wywołują irytację albo brak jakichkolwiek uczuć, warto poszukać pomocy i wsparcia.

          https://rodzice.fdds.pl/spotkania/

          Organizator kampanii: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

          Patronat: RPD Monika Horna-Cieślak

          Partner: Mamadu

        • Konkurs Wielkanocny ''Zajączek"

        • Zachęcamy do udziału w konkursie wielkanocnym ZAJĄCZEK.

          Konkurs trwa do dnia 15 marca 2024r. Wszystkie prace składamy do pedagoga szkolnego p. Anny Rybki.

          Prace przyniesione na konkurs będą przeznaczone na WIELKĄ LOTERIĘ WIELKANOCNĄ, która odbędzie się w Szkole Podstawowej dnia 22 marca 2024r. Szczegóły konkursu w regulaminie.

          Organizator: Anna Rybka

        • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

        • 5 lutego 2024 r. klasy piąte oraz kilkoro uczniów z klas szóstych wyjechały do Kłodawy w celu
          zwiedzenia jedynej czynnej w Polsce kopalni soli kamiennej. Szczególną atrakcją tego miejsca jest
          najgłębiej położony na świecie szlak turystyczny w czynnej kopalni. Zwiedzający wraz z opiekunami
          oraz przewodnikami zjechali szybką windą przemysłową z prędkością 6 m/s , co pozostawia
          człowiekowi niezapomniane wrażenia, przeszli kilkukilometrową trasę wyrobiskami korytarzowymi
          (spośród łącznej długości 400 km korytarzy) do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników
          solnych. Uczniowie obejrzeli również kilka wyeksploatowanych komór solnych (w całej kopalni jest
          ich. ok. 1100). Mieli też możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i
          innych osobliwości górnictwa solnego np. wysłuchali z odtworzenia huki eksplozji, jakimi kruszy się
          ściany solne. Przytulili się też do solnego skarbnika kopalni, aby przyniósł im sukcesy na
          sprawdzianach szkolnych. W Grocie Drakuli przeżyli chwile trwogi w obawie, czy nie zakłócą snu
          wampira i nie zechce napić się ludzkiej krwi. Mieli też okazję na chwilę odpoczynku na widowni
          najgłębiej położonej sali koncertowej – wszystko to działo się na poziomie 600 m pod ziemią, a sól w
          tej kopalni jest wydobywana nawet na głębokości 810 m. Każdy uczestnik wycieczki opuścił kopalnię z
          podarowaną przez przewodników różową bryłką wydobywanego w tej kopalni minerału, oprócz
          zwykłej białej soli kuchennej. Ta lekcja geografii o przeszłości geologicznej i warunkach powstawania
          różnych skał i minerałów zapadnie w pamięć głębiej niż zwykła lekcja szkolna. Na koniec pobytu w
          kopalni uczniowie zaopatrzyli się w sklepiku w różne solne pamiątki. Zwieńczeniem wycieczki był
          posiłek w restauracji McDonald ’s po czym powrót pod szkołę w wyśmienitych humorach.
          Opiekunki wycieczki:: Ewa Waśkiewicz, Agnieszka Kurlanc, Małgorzata Ilczuk

        • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS SIÓDMYCH NA PAINTBALL

        • 12 grudnia 2023r. uczniowie klas siódmych pod opieką p. Anny Rybki, p. Agaty Celejewskiej i p. Małgorzaty Perkowskiej wzięli udział  w wycieczce mikołajkowej na Paintball.

          Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. 

          Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Ubrani w kombinezony, maski ochronne do gry paintball, wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą byli gotowi do walki . Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy czerwono-zieloni i niebiesko-żółci, które na wyznaczonym polu paintballowym walczyły między sobą.

          Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji  i niezapomnianych wrażeń.  Na koniec uczniowie  zjedli kiełbaski upieczone na ognisku. Zadowoleni i zmęczeni wszyscy wrócili do domów. Wspólna zabawa i rywalizacja okazała się wspaniałą atrakcją z planem kolejnego wyjazdu.

          Cała fotorelacja znajduje się w poniższych linkach:

          Drużyna Niebiesko-żółci

          https://we.tl/t-tYB6W1PIFt

          Drużyna czerwono-zieloni

        • APEL PORZĄDKOWY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII

        • Uczniowie Szkoły Podstawowej z klas IV-VIII aktywnie uczestniczyli w I semestrze roku szkolnego 2023/2024 w konkursach, projektach oraz programach realizowanych na terenie szkoły i nie tylko. 5 lutego 2024r. podczas apelu porządkowego uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody za zajęcie zaszczytnych miejsc w konkursach. Ponadto wszyscy uczniowie za udział w konkursach i projektach otrzymali dodatnie punkty z zachowania.

          Pani Dyrektor Zespołu Edyta Włodarska wręczyła uczniom  nagrody i dyplomy za następujące konkursy i projekty:

          1. Udział w realizacji projektu edukacyjno-profilaktycznego „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień” –  organizator Anna Rybka.

          W ramach realizacji projektu odbyły się konkurs:

          - fotograficzny dla uczniów klas IV-VI „Życzliwość w kadrze”” – Anna Rybka

          - wyłoniono Mistrza  tolerancji

          - 96% uczniów szkoły stwierdziło, że „Tolerancja jest w modzie”

          1. Konkurs geograficzny „Mazowsze moje. Płasko, daleko –pod potokami szumiących gwiazd pod sosen rzeką” o zasięgu wojewódzkim – organizator Ewa Waśkiewicz
          2. Ogólnopolski Program Lingos dla Szkół – organizator Agata Celejewska, Małgorzata Perkowska
          3. Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego „Zostań mistrzem słówek” – organizator Małgorzata Perkowska i Agata Celejewska
          4. Akcja Dzień Wesołego Kapcia – organizowana przez koło teatralne ZSZYWACZ pod kierunkiem Joaany Kiełbasy
          5.  Konkurs charytatywny –„Ile waży św. Mikołaj” – organizator Anna Rybka i Justyna Gontarz
          6. Konkurs plastyczny - plakat „Dlaczego warto czytać?”- organizator Alina Zalewska
          7. Konkurs plastyczny bożonarodzeniowy GWIAZDKA – organizator Anna Rybka

          Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           Za sfinansowanie nagród dziękujemy p. Annie Komorowskiej, a zarazem Radzie Rodziców, p. Wojciechowi Rybce właścicielowi Zakładu Stolarskiego za ufundowanie i wykonanie statuetek, p. Annie Konopce za przekazanie na konkursy słodyczy.

          Dziękuję bardzo wolontariuszom z klasy 7a Julicie, Mai i agacie za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu apelu.

          Szczegółowe sprawozdania z konkursów i projektów można znaleźć na facebooku szkoły.

          Organizator apelu Anna Rybka

        • Bal Karnawałowy w klasach IV-VIII

        • Karnawał to Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. W piątek 2 stycznia 2024r.  w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 4-8. Sala gimnastyczna tego dnia przystrojona została kolorowymi balonami  i innymi dekoracjami karnawałowymi. Było to wydarzenie, na które uczniowie czekali z niecierpliwością.  Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, którą puszczali nasi szkolni koledzy Mikołaj Tymofiewicz i Alan Grzywińscy w asyście swoich kolegów z klasy 7a. Były pociągi, korowody, macarena, kółeczka i tańce w parach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca,  młodzież z żalem opuszczała salę balową. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu przeżyć i miłych wrażeń. Jednym słowem, zabawa była przednia!

          Zapraszamy na obejrzenie zdjęć.

          Anna Rybka

        • TO JUŻ ZA NAMI – APEL PORZĄDKOWY KLAS 1-3

        • Za nami pierwsze półrocze i czas na krótkie podsumowanie. W tym semestrze klasy młodsze realizowały Zaplanowany kalendarz imprez i uroczystości. Dzieci wraz z wychowawcami brały udział w wycieczkach, akcjach charytatywnych, wyjazdach do instytucji kultury. Uczyły bawiąc i uczestnicząc w spotkaniach, warsztatach edukacyjnych   i  konkursach.  Czas ten był pracowity, ale dla wielu bardzo owocny. Wszyscy uczniowie z klas I-III w pierwszym semestrze realizowały projekt  edukacyjno-profilaktyczny ,,Szkolny tydzień tolerancji, życzliwości i pozdrowień”. Chętnie uczestniczyli także w różnych konkursach, za które dziś podczas apelu porządkowego  otrzymali dyplomy, nagrody i statuetki ufundowane przez Dyrektora Zespołu Panią Edytę Włodarską, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej i Zakład Stolarski WoodArt Pana Wojciecha Rybki.
          Pani Dyrektor Natalia Sowińska wręczyła uczniom nagrody za następujące konkursy  i projekty:
          1.    Ogólnopolski Program Lingos dla Szkół – organizator Agata Celejewska, Małgorzata Perkowska
          2.    Konkurs charytatywny – „Ile waży św. Mikołaj” – organizator Anna Rybka i Justyna Gontarz
          3.    Konkurs plastyczny na zakładkę do książki - organizator Alina Zalewska 
          4.    Konkurs recytatorski „W zimowym nastroju” - organizator Małgorzata Brzezińska i Katarzyna Barciak
          5.    Konkurs plastyczny „Zimowe wycinanki” - organizator Małgorzata Marciniak i Ewelina Feliga
          6.    Konkurs plastyczny bożonarodzeniowy GWIAZDKA – organizator Anna Rybka
          7.    Udział w realizacji projektu edukacyjno-profilaktycznego „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień” –  organizator Anna Rybka.
          W ramach realizacji projektu odbyły się konkurs:
          - konkurs plastyczny „Plakat promujący życzliwość”
          - wyłoniono także Mistrza tolerancji
          - 96% uczniów szkoły twierdzi, że „Tolerancja jest w modzie”
          Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.
           Za sfinansowanie nagród dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Edycie Włodarskiej, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej, p. Wojciechowi Rybce właścicielowi Zakładu Stolarskiego za ufundowanie i wykonanie statuetek, p. Annie Konopce za przekazanie na konkursy słodyczy.
          Szczegółowe sprawozdania z konkursów i projektów można znaleźć na facebooku szkoły.
          Organizator apelu Anna Rybka

        • Bal karnawałowy klas 1-3

        • Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. Podczas takiego wydarzenia dzieci mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle.  Bal karnawałowy dostarcza wiele pozytywnych emocji i przeżyć nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.                                                               

          Dnia 2 lutego 2024r r. w naszej szkole odbył się bal dla klas 1-3,  na którym można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, strażaków, a także Spider-Mana. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki z wodzirejem imprezy Panią Justyną Gontarz.  Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które przysporzyły wiele radości najmłodszym. Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, którą zasponsorowała Rada Rodziców.   Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach.                                                                                          

          Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z uśmiechem na twarzy wraz ze swoimi wychowawcami opuszczały salę balową. Wszystkie dzieci spędziły miło czas, a wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu. 

          Natalia Sowińska

        • FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU O ZYGMUNCIE PADLEWSKIM

        • Tuż po feriach w naszej kampinoskiej szkole miało miejsce ważne wydarzenie związane z bohaterem powstania styczniowego – naszym patronem – Zygmuntem Padlewskim. Byliśmy gospodarzami Powiatowego Konkursu Historycznego o Zygmuncie Padlewskim. Wydarzenie to zostało przygotowane i poprowadzone przez nauczycielkę historii – p. Annę Szczepańską.

                         W dniu 31 stycznia uczniowie ze szkół: SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie, SP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie, SP im. Generała Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli, SP im. prof. Jadwigi Kobendzy w Koczargach Starych brali udział w finale konkursu wiedzowego. Znajomość tematu oceniało Jury w składzie: p. Natalia Sowińska – wicedyrektor szkoły podstawowej, p. Alina Zalewska – nauczycielka historii oraz p. Marta Kroc – nauczycielka języka niemieckiego. Uczestników dopingowali zaproszeni goście w osobach Wicestarosty Powiatu Warszawskiego- Zachodniego p. Wojciecha Białasa, Wójta Gminy Kampinos – p. Moniki Ciurzyńskiej, Dyrektora Zespołu Szkół w Kampinosie – p. Edyty Włodarskiej , a także uczniowie klas V-VIII i nauczyciele.

                         W pięknie przygotowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką p. Marty Kroc auli finaliści konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi życia Zygmunta Padlewskiego. Turniej poprowadziła p. Anna Szczepańska z pomocą wolontariuszy z naszej szkoły. Składał się on z 4 rund, podczas których uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte. W trakcie prac komisji konkursowej Pani Ania wyjaśniała pytania oraz raczyła publiczność ciekawostkami z życia patrona naszej szkoły. Pomiędzy poszczególnymi rundami konkursu przysłuchiwaliśmy się pięknemu wykonaniu pieśni i piosenek patriotycznych, przygotowanych przez uczniów i uczennice klas szóstych pod kierunkiem p. Joanny Kiełbasy i p. Marty Wrocławskiej. Pytania konkursowe nie były łatwe, więc uczestnicy musieli wykazać się dużą znajomością tematu. W rezultacie laureatami konkursu zostali:  Julia Popielas ( SP w Kampinosie) – I miejsce, Emilia Jędrzejewska (SP w Kampinosie) – II miejsce, Zofia Chmurska ( SP w Kooczargach Starych) – III miejsce. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Warszawskiego – Zachodniego i Wójta Gminy Kampinos i uroczyście wręczone po zakończeniu konkursu. Wszyscy biorący udział otrzymali dyplomy uczestnictwa, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie.

                         Rozstrzygnięto także przeprowadzony wcześniej konkurs plastyczny. Laureatami w tej kategorii zostali: na poziomie klas I-IV: Tomasz Popielas i Kamila Jędrzejewska – I miejsce, Liwia Włodarska i Dorota Wysocka – II miejsce, Izabela Wiśniewska i Maja Michalczyk – III miejsce, Hanna Czerniakowska i Oskar Szewczyk – wyróżnienia. Wyniki na poziomie klas V- VIII przedstawiają się następująco: I miejsce – Amelia Jędrzejewska, Emilia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska; II miejsce – Julia Popielas, Lena Niemira; III miejsce – Maja Szewczyk, Marta Zaranowicz; wyróżnienie – Maria Więckowska. Nagrodzone prace mogliśmy podziwiać na wystawie umieszczonej przed wejściem do auli.

                         Wydarzenie to przyczyniło się do poszerzenia wiedzy o naszym patronie, a jednocześnie uczciło pamięć o bohaterach powstania styczniowego. Dziękujemy organizatorom, sponsorom nagród i uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy.

          Joanna Kiełbasa